Van droom naar bestemming
Het indrukwekkende verhaal van Marloes Beijering
Eigenaar Restaurant Woodz Pannenkoek & Co
Soms begint een ondernemersverhaal niet met een plan, maar met een gevoel dat blijft kriebelen. De wens om weer voor jezelf te beginnen, iets op te bouwen en een plek te creëren waar mensen samenkomen. Voor Marloes en Maurice is dit precies het verhaal. Wat begon met eerdere ervaring en een gedwongen stap terug, groeide uit tot een nieuwe kans.
Kun je iets vertellen over je achtergrond en hoe je hier terecht bent gekomen?
Mijn naam is Marloes Beijering en ik ben samen met mijn partner Maurice eigenaar van Restaurant Woodz in Hoogersmilde. Mijn horeca-avontuur begon alleen al jaren geleden in Gieten, waar ik mijn eigen cafetaria heb gehad. Daar heb ik altijd met veel plezier gewerkt, maar door gezondheidsproblemen moest ik daar helaas mee stoppen. Daarna ben ik via FlexExpert in loondienst gegaan, wat ik ook als een leuke tijd heb ervaren, maar het ondernemerschap bleef toch kriebelen.
Na verloop van tijd kreeg ik weer een kans om iets voor mezelf te beginnen, dit keer op een camping in de buurt. Dat liep eigenlijk meteen goed, maar ik groeide daar al snel uit mijn jasje. Toen ontstond het idee: als we een mooie locatie tegenkomen, gaan we er volledig voor.
Door mijn passie is hij helemaal aangestoken

Hoe is het idee voor deze plek ontstaan?
Samen met Maurice heb ik besloten om het avontuur aan te gaan. Hij werkte destijds nog in loondienst, maar hielp al veel mee in het restaurant. Uiteindelijk heb ik hem zo enthousiast kunnen maken dat we besloten: we gaan dit samen doen.
Wat maakte deze locatie een uitdaging?
Het pand had een slechte reputatie en was flink vervallen. Er lag letterlijk pijn, er moest enorm veel gebeuren en eerdere zaken waren hier niet succesvol geweest. Dat maakte het ook spannend, zeker richting de financiering.
Toch zagen wij juist de kansen. De ligging is perfect: midden in een toeristisch gebied met campings en natuurparken. Dat gaf ons het vertrouwen dat het kan werken.
Hoe verliep het eerste jaar?
Het eerste jaar was pittig, maar vooral heel leerzaam. Vanaf het moment dat we opengingen, liep het eigenlijk direct goed. Dat heeft veel vertrouwen gegeven, zeker omdat we met een compleet nieuw team begonnen.
Veel van onze medewerkers hadden nog geen horeca-ervaring. We hebben echt vanaf de basis opgebouwd en iedereen stap voor stap meegenomen. Wat het mooiste is om te zien, is hoe mensen zich ontwikkelen. Jongeren die onzeker begonnen, staan nu vol zelfvertrouwen op de vloer.
Tegelijkertijd was het dus ook een pittig jaar, met de nodige uitdagingen en tegenslagen. Juist daardoor zijn we als team enorm gegroeid en staan we nu sterker dan ooit.
Het mooiste is om te zien hoe mensen groeien in zelfvertrouwen

Wat typeert jou als ondernemer?
Ondernemen betekent voor mij vooral doorzetten en blijven geloven in wat je doet. Je krijgt altijd te maken met situaties die anders lopen dan gepland, zeker in de horeca.
Voor mij draait het om samenwerken. Samen iets opbouwen, elkaar helpen en ervoor zorgen dat iedereen zich onderdeel voelt van het geheel. Dat is waar ik het meest trots op ben.
Wat maakt deze plek bijzonder?
Voor mij zit het bijzondere van Woodz in de combinatie van plek, mensen en sfeer.
We bouwen hier niet alleen een restaurant, maar een plek. Waar gezinnen zich welkom voelen, waar kinderen kunnen spelen en waar gasten echt even de tijd nemen om te genieten. Daarnaast trekken we de natuur steeds meer door in het concept. De naam Woodz is daar een logisch onderdeel van, maar ook in de inrichting en plannen voor de toekomst speelt dat een grote rol.
Wat zijn jullie plannen voor de toekomst?
Voor de komende jaren hebben we een duidelijke visie. We willen stap voor stap bouwen aan deze plek.
Denk aan uitbreiden van het terras, het verder ontwikkelen van de tuin en het toevoegen van meer speelmogelijkheden voor de kinderen. Ook willen we meer beleving creëren, zodat het niet alleen is een plek is om te eten, maar een complete ervaring.
Het doel is om te blijven groeien
Welke gouden tip zou je andere ondernemers meegeven?
Blijf vasthouden aan je droom en geef niet te snel op. Blijf geloven in wat je doet en dan kom je er uiteindelijk. Heb een lange adem en blijf doorgaan.
